RN731JTTD2433D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2433D25
Description
RES 243K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
243kOhm
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD2433D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2433D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 243kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C