RN731JTTD2432F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2432F50
Description
RES 24.3K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
24.3kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thin Film
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD2432F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2432F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 24.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C