RN731JTTD2432C25
Mfr.Part #
RN731JTTD2432C25
Description
RES 24.3K OHM 0.25% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Resistance :
24.3kOhm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD2432C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2432C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 24.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C