RN731JTTD2432B05
Mfr.Part #
RN731JTTD2432B05
Description
RES 24.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
24.3kOhm
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD2432B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2432B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 24.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C