RN731JTTD2431F25
Mfr.Part #
RN731JTTD2431F25
Description
RES 2.43K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
2.43kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD2431F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2431F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.43kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C