RN731JTTD2431F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2431F100
Description
RES 2.43K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Resistance :
2.43kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD2431F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2431F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.43kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C