RN731JTTD2431D50
Mfr.Part #
RN731JTTD2431D50
Description
RES 2.43K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
2.43kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V