RN731JTTD2431A10
Mfr.Part #
RN731JTTD2431A10
Description
RES 2.43K OHM 0.05% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Resistance :
2.43kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RN731JTTD2431A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2431A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.43kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C