RN731JTTD2430F25
Mfr.Part #
RN731JTTD2430F25
Description
RES 243 OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
243Ohm
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD2430F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2430F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 243Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C