RN731JTTD2430F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2430F100
Description
RES 243 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
e3
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
243Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD2430F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2430F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 243Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C