RN731JTTD2403D100
Mfr.Part #
RN731JTTD2403D100
Description
RES 240K OHM 0.5% 1/16W 0603
2
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
240kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD2403D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2403D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 240kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C