RN731JTTD2403B50
Mfr.Part #
RN731JTTD2403B50
Description
RES 240K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Resistance :
240kOhm
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm