RN731JTTD2402F10
Mfr.Part #
RN731JTTD2402F10
Description
RES 24K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
24kOhm
Tolerance :
±1%
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD2402F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2402F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 24kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C