RN731JTTD2402D50
Mfr.Part #
RN731JTTD2402D50
Description
RES 24K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
24kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD2402D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2402D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 24kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C