RN731JTTD2402C10
Mfr.Part #
RN731JTTD2402C10
Description
RES 24K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
RN73
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
24kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C