RN731JTTD2402A25
Mfr.Part #
RN731JTTD2402A25
Description
RES 24K OHM 0.05% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
75V
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
24kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05%