RN731JTTD2401F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2401F50
Description
RES 2.4K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
yes
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
2.4kohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD2401F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2401F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C