RN731JTTD2401B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2401B25
Description
RES 2.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
910
In Stock :
910
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.4kohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
0603
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
1608
2
Voltage - Rated :
50V
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD2401B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2401B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C