RN731JTTD23R7B25
Mfr.Part #
RN731JTTD23R7B25
Description
RES 23.7 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
23.7Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm