RN731JTTD23R4D100
Mfr.Part #
RN731JTTD23R4D100
Description
RES 23.4 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
e3
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Resistance :
23.4Ohm
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD23R4D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD23R4D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 23.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C