RN731JTTD23R2D100
Mfr.Part #
RN731JTTD23R2D100
Description
RES 23.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Resistance :
23.2Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD23R2D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD23R2D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 23.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C