RN731JTTD2341D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2341D25
Description
RES 2.34K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
2.34kOhm
Voltage - Rated :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD2341D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2341D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.34kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C