RN731JTTD2320B10
Mfr.Part #
RN731JTTD2320B10
Description
RES 232 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Resistance :
232Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD2320B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2320B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 232Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C