RN731JTTD22R6F50
Mfr.Part #
RN731JTTD22R6F50
Description
RES 22.6 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
22.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
2
Case Code (Metric) :
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD22R6F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD22R6F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 22.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C