RN731JTTD22R6F25
Mfr.Part #
RN731JTTD22R6F25
Description
RES 22.6 OHM 1% 1/16W 0603
yes
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
22.6Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD22R6F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD22R6F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 22.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C