RN731JTTD2292D50
Mfr.Part #
RN731JTTD2292D50
Description
RES 22.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V