RN731JTTD2291B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2291B25
Description
RES 2.29K OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
2.29kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD2291B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2291B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.29kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C