RN731JTTD2290B50
Mfr.Part #
RN731JTTD2290B50
Description
RES 229 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
229Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD2290B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2290B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 229Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C