RN731JTTD2290B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2290B25
Description
RES 229 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
e3
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
229Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD2290B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2290B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 229Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C