RN731JTTD2262B05
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD2262B05
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 22.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
22.6kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Series :
RN73
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W