RN731JTTD2261F25
Mfr.Part #
RN731JTTD2261F25
Description
RES 2.26K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
RN73
Case Code (Metric) :
Resistance :
2.26kOhm
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD2261F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2261F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.26kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C