RN731JTTD2261C25
Mfr.Part #
RN731JTTD2261C25
Description
RES 2.26K OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
2.26kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W