RN731JTTD2260C50
Mfr.Part #
RN731JTTD2260C50
Description
RES 226 OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
2
Working Voltage :
75V
Resistance :
226Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%