RN731JTTD2260B25
Mfr.Part #
RN731JTTD2260B25
Description
RES 226 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Feature :
Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
226Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm