RN731JTTD2260B05
Mfr.Part #
RN731JTTD2260B05
Description
RES 226 OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
226Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm