RN731JTTD2232F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2232F100
Description
RES 22.3K OHM 1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
22.3kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD2232F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2232F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 22.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C