RN731JTTD2232D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2232D25
Description
RES 22.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
RN73
Pbfree Code :
Resistance :
22.3kOhm
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
e3
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD2232D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2232D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 22.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C