RN731JTTD2231A10
Mfr.Part #
RN731JTTD2231A10
Description
RES 2.23K OHM 0.05% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
2.23kOhm