RN731JTTD2230F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2230F100
Description
RES 223 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
2
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
223Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
RN73
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD2230F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2230F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 223Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C