RN731JTTD2230F10
Mfr.Part #
RN731JTTD2230F10
Description
RES 223 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
223Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm