RN731JTTD2230D25
Mfr.Part #
RN731JTTD2230D25
Description
RES 223 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Resistance :
223Ohm
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD2230D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2230D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 223Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C