RN731JTTD2212F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2212F100
Description
RES 22.1K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Resistance :
22.1kOhm
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Thin Film
Power Rating :
63mW
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
2
Datasheets
RN731JTTD2212F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2212F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 22.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C