RN731JTTD2212D50
Mfr.Part #
RN731JTTD2212D50
Description
RES 22.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
22.1kOhm
Working Voltage :
75V
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Series :
RN73
Datasheets
RN731JTTD2212D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2212D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 22.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C