RN731JTTD2212D10
Mfr.Part #
RN731JTTD2212D10
Description
RES 22.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
RN73
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm