RN731JTTD2211F10
Mfr.Part #
RN731JTTD2211F10
Description
RES 2.21K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
2.21kOhm
Thin Film
Pbfree Code :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD2211F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2211F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.21kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C