RN731JTTD2211D100
Mfr.Part #
RN731JTTD2211D100
Description
RES 2.21K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Voltage - Rated :
50V
yes
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
2.21kOhm
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD2211D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2211D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.21kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C