RN731JTTD2211B50
Mfr.Part #
RN731JTTD2211B50
Description
RES 2.21K OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
2.21kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
e3
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD2211B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2211B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.21kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C