RN731JTTD2203F100
Mfr.Part #
RN731JTTD2203F100
Description
RES 220K OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Resistance :
220kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD2203F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2203F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 220kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C