RN731JTTD2202F50
Mfr.Part #
RN731JTTD2202F50
Description
RES 22K OHM 1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Resistance :
22kOhm
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD2202F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2202F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 22kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C