RN731JTTD2201A25
Mfr.Part #
RN731JTTD2201A25
Description
RES 2.2K OHM 0.05% 1/16W 0603
yes
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
2.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD2201A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD2201A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 2.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C